सूचना नेपाल
९ बैशाख २०८१, आइतवार

राजपा–समाजवादी एकता वार्ता अवरुद्ध

राष्ट्रिय जनता पार्टी (राजपा) नेपाल र समाजवादी पार्टी, नेपालले आ–आफ्ना अडान नछाडेपछि दुई दलबीचको एकता–संवाद अवरुद्ध भएको छ । एकता प्रक्रिया सुरु गर्न समाजवादी पार्टीले तत्काल सरकार छोड्नुपर्ने राजपाको अडान छ ।

नवगठित समाजवादी पार्टी भने सरकार छाड्ने विषयमा एकतापछि निर्णय गर्न सकिने भन्दै पहिले एकता प्रक्रिया अगाडि बढाउनुपर्ने पक्षमा छ । आ–आफ्ना अडान नछाडेपछि दुई दलबीच एकताका लागि औपचारिक छलफल नै हुन नसकेको हो । 

राजपा अध्यक्ष मण्डलका सदस्य राजेन्द्र महतोले भने, ‘सरकार पनि नछाड्ने र नीति तथा कार्यक्रममा पनि विरोध नगर्ने पार्टीसँग वार्ता र छलफल गर्नुको औचित्य छैन । हाम्रो मुख्य मुद्दा संविधान संशोधन हो । समाजवादीका नेताहरूको  यसबारे स्पष्ट धारणा नआएसम्म छलफल हुँदैन ।’ 

समाजवादी पार्टीका वरिष्ठ नेता अशोक राईले संविधान संशोधनबारे प्रधानमन्त्रीले प्रतिबद्धता जनाएकाले केही समय कुर्ने बताएका छन् । ‘हामी प्रधानमन्त्रीलाई समय नदिई सरकार छाड्दैनौँ । हाम्रा माग पूरा भएनन् भने प्रधानमन्त्रीलाई जानकारी गराएर समय दिन्छौँ,’ राईले भने, ‘संविधान संशोधन नभए मात्रै सरकारबाट बाहिरिन्छौँ ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्
ब्रेकिङ न्युज

समाचारसरकार र विप्लव समूहबीच पहिलो चरणको वार्ता सकियो

समाचारनेकपामा पुराना उम्मेदवार दोहोरिएनन्, के होला अर्थमन्त्री खतिवडाको सांसद पद ?

स्वास्थ्यके तपाईंंको पनि हतारमा खाना खाने बानी छ ?

खेलकुदइपिएलमा विदेशी खेलाडीका लागि नयाँ नियम

बिज्ञान / प्रविधीरुसले बनायो आवाजभन्दा २० गुणा तेज उड्न सक्ने मिसाइल, अमेरिका हेरेको हेर्यै

समाचारनेकपाले छान्यो नारायणकाजी श्रेष्ठसहित राष्ट्रिय सभाका १६ उम्मेदवार [नामावलीसहित]

समाचारसामान्य बदलावसहित प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमको निरन्तरता, अढाइ अर्ब चाँडै पठाइँदै

प्रदेश ७डडेल्धुरामा भारी हिमपात : भिमदत्त राजमार्ग अवरुद्ध हुँदा ७ जिल्लाको यातायात ठप्प

अर्थ / पर्यटनसुनचाँदी धितोमा ३६ अर्ब ७९ करोड रुपैयाँ कर्जा

कला / साहित्यकसले पो देख्छ र मनको पहिरो !